PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Home Cockpitim (Kem gözlere ?i?!!) :)

Erdinç
30-12-2009, 02:12
Gelmesi uçmas? bedava vatandaaa?? !!!

uploaded/erdinç/1 copy.jpg

uploaded/erdinç/2 copy.jpg

uploaded/erdinç/3 copy.jpg

uploaded/erdinç/4 copy.jpg

uploaded/erdinç/5 copy.jpg

uploaded/erdinç/6 copy.jpg

uploaded/erdinç/7 copy.jpg

uploaded/erdinç/8 copy.jpg

captainsky
30-12-2009, 09:39
Erdinç Merhaba

Mükemmel çal??man için seni kutluyorum.

Nazar boncu?un harika, kem gözlüler için uygun olmu?. Ama ben bu kadar kaliteli sanal havac?lar?n bulu?tu?u bu forumdaki arkada?lar?n bu çal??man ile gurur duyacaklar?na inan?yorum.

Ne diyelim dar?s? bizlerin de ba??na.

Sevgilerimle
Cem Ergüvenli
?stanbul 1964

Not: Son Tiryaki resimlerini de merakla bekliyoruz.

ee_ee
30-12-2009, 11:23
Bkz: Sopal?k adam :):):):):)

Acaip k?skand?m haaa... Çatl?yay?m emi. :)

Erdinç
30-12-2009, 14:03
O nazar boncuklar? çatlas?n sen çatlama erdim, ayr?ca çatlayaca??na gelirsin uçar?ss :)

Murat Kandemir
30-12-2009, 14:36
Hocam Ma?allah diyelim valla çok ho? olmu?.

?u koltu?un alt?ndakinden biraz bahsedermisin

Umut ÖZTÜRK
30-12-2009, 14:40
Erdinç kaptan?m selam.

Gerçekten çok güzel bir HC kurmu?sunuz. Uçu? esnas?nda nas?l bir haz ald???n?z? tahmin edebiliyorum. Nazar de?mesin... Allah daha da gelişmi?lerini nasip etsin...

Benim HC te sizinki ile hemen hemen ayn?. Fark olarak bende 1 adet extradan quadrant fazlal?k var. Multi paneller yok.

Hocam size bir kaç sorum olacak.

- X52 ile Saitek yoke+Quadrant ile çak??ma ya??yorum. Assignmentlar tamamen FSUIPC den yönlendirildi. FS menusunden tüm yönlendirmeler kald?r?ld?.

Sadece yoke üzerinden elevetor aileron aktif. Saitek rudder pedallarda da rudder ve left right brake ler aktif. Onun haricindekilerin tamam? FSUIPC den ayarl?. Bu kombinasyonda bir türlü halledemedi?im bir çak??ma söz konusu. Nasıl bir atama ?ekli yapt?n?z? Saitek X52 nin atamalar? FS menusunden. Ancak throttle'? bir türlü aktif olmuyor. Her?ey düzgün ayarl? görünse de.

- Saitek multi panel ve radio panel kullan?m?n?zda payware uçaklarda yada default uçaklar harici de i?lev görüyor mu?

Konu hakk?nda görü?lerinizi bildirebilirseniz çok makbule geçer.

Te?ekkürlerimi sunar?m.

Sevgi ve Sayg?lar?mla,

TC-BUG
30-12-2009, 14:48
Slot kapamak istiyorum telefon alay?m :P

turkisheagle
30-12-2009, 15:27
Mükemmel hocam!Tam hayalimdeki kokpit.Tek tipte homecockpitleri sevmiyorum, simdeki özgürlü?ümüzü s?n?rlad???n? dü?ünüyorum.Bu kokpitle ister GA uçaklarla, isterse Airbus la(stick de var gördü?üm kadar?yla), istersenizde lövyeli bilumum uça?? uçurma ?ans?n?z ve maksimum haz alma ?ans?n?z var.

Sistem olarak sorunsuz , keyifli(keyfinden ?üphe yok zaten ama adettendir:]..) uçuşlar dilerim...

Erdinç
31-12-2009, 00:45
Te?ekkürler arkada?lar, uçmaya beklerim.

Umut: yüksek ihtimalle extra Quadrant çak??ma yarat?yor olabilir, ben fsuipc+saitek programming software+fsx assignment control ü kullan?yorum
hiç birinde s?k?nt? yok, ayr?ca orda gördü?ün bütün aletler çak??madan uyumla çal???yor, sevgiler... iyi seneler herkese...

aykuttun
31-12-2009, 01:02
Erdinç hocam hay?rl? olsun. ?yi günlerde, kazas?z, güzel günlerde kullan?n.
"Yeni y?la nas?l girersen öyle devam eder derler" sizi seneye dü?ünemiyorum :)
Sistem takar takmaz çal??mam??t?r hehalde. Sistemin özelliklerini (FS, i?letim sistemi versionlar vs), ba??n?zdan geçen olaylar?, performans, kullan??l?l?k testlerini yap?p bizlerle payla??rs?n?z herhalde. Böyle ?ak diye resim gelince ?oktan kimse yazam?yor görüyorsunuz :)
Yapabilirseniz tabi. Benimkisi sadece bir tavsiye. Hepimize örnek, fikir vermek aç?s?ndan güzel olabilir diye söylüyorum sak?n yanl?? anlamay?n.
Allah herkesin gönlüne göre cockpit versin:)
Sayg?lar?mla,

Erdinç
31-12-2009, 10:33
Aykut kaptan, bu tür konfigürasyonlar? kurmakta çok deneyim kazand???m için (PPL paras? gitti bu odaya) takt?m ve ?ak diye çal??t?rd?m söylemesi ay?p :) , birazda k?zg?n?m aletlere çünkü gelirken gümrü?e u?rad?lar ama faturay? ödemeden ç?k?p gelmi? keratalar... i?in do?rusu daha test edicek kadar vaktim olmad? malesef çok yo?unum, ?u an havaalan? lounge ?n da bi bilgisayardan yaz?yorum önümüzdeki hafta döndü?ümde bütün ince ayarlar?n? bitirdikten sonra 2 saatlik bi VFR uçuş gerçekle?tirir deneyimleri yazar?m, lakin uçuş zevkinden vakit kal?rsa, sevgiler...

ta1dr
14-01-2010, 17:38
Erdinç bey güle güle kullan?n sizden k?skand?m bende instrument panel ald?m ama gel gelelim reklam seyrediyorum dogru dürüs bi?r ac?klama yok gerci FSX için var ama ben FS9 kullan?yorum saitek sayfas?nda fs9 için öneriler var ama orada gecen program nerede bilmiyorum cd sadece driver kuruluyor ne dersiniz bir öneriniz olabilirmi ?

Erdinç
21-01-2010, 21:46
FS9 da configürasyonu hiç denemedim bu hafta akl?mdayd? FS9 da deniyip tecrübeleri yazar?m, bence fs9 da problemsiz çal???cak...

GaroMafyan
22-01-2010, 23:45
Erdinçci?im

Öncelikle "Nazar De?mesin"....sonra da "Güle Güle Kullan" bir sonras? da "Dile?in kokpiti kurmay? da Allah sana "Nasib Etsin".

Eeeee...bu kadar Duan?n tutmamas?na imkan yok.Çok güzel ve sa?l?kla keyfini ya?aman? dilerim,bir ricam da,Bu?ra'dan sonra, bir slot da ben kapatmak isterim...irtibat adresini lütfen rica edeyim !!

Zaman bulursam sana u?ramak ve sohbet etmek isterim...(sohbet bahane,kokpit ?ahane) galiba....

Bazen hepinizi (home kokpit sahiplerini) k?skan?yorum,ancak sizlerin keyif ald???n? da görmek ayr? bir mutluluk.Belki emekli olduktan sonra (nerede ...biz de emeklilik yok ki?) mütevazi bir kokpit kurup,sonras?nda da "ben gençken ?öyle uçard?m,böyle inerdim" gibisinden kalan zaman doldurabilirim sanki,tabii sa?l?kla...kimbilir?

sevgilerimle

TC-BUG
23-01-2010, 00:09
Garo abicim sana uygunsa beraber kapatal?m slot u beraber gidip :)

GaroMafyan
23-01-2010, 00:24
Bu?rac???m

Tabii ki olur,hep daha da hesapl? olur !! Erdinç sak?n al?nma...Bunu daha sonra yapal?m,yar?n Cannes'a gidiyorum haftaya Cuma ak?am? dönece?im.Erdinç'in de müsait oldu?u bir günde yapar?z,keyifle.

sevgilerimle

ta1dr
23-01-2010, 00:52
Erdinç bey saitekde san?r?m üç kag?da geldim web sayfalar?nda destekler yaz?yordu sonra ben adamlara yazd?m olmad?g?n? be? gün bekledim cevap gelmeyince bir de f?rca atam email yazd?m cevap geldi

instrument panel sadece FSX switch ve multi radyo panel patch file ile FS9 destekleri diye sonra sayfalar?na gidip bakd?m oray?da düzeltmi?ler hatta not ? bold yapm??lar ald?g?m yere gittim söyledim adam "sende FSX gec" debi
biraz konu?duk falan abi ben senin ad?n? numaran? alay?m kullanan arkada?lar var onlardan bilgi al?r dönerim dedi bizde yedik :-)

tekrar güle güle kullan

not:bende homemade multi radyoyu tamamlad?m ve yime homemade mcp ile baglant?l? olarak tek bir USB kablosundan çal??t?r?yorum (VB+FSUIPC olmaz ise olmaz malum)

ta1dr
23-01-2010, 01:12
bir kaç resim

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/ta1dr/mcp_hm.jpg

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/ta1dr/mcp_mr.jpg

Erdinç
23-01-2010, 13:48
Garo abim teşekkür ederim, bütün slotlar sizin zira kurdum kural? vakit bulupta ?öyle koca bir ak?am keyfini süremedim, bugün cumartesi ofiste i?leri bitirdim geldim eve d??ar?da kar içeride simülatör , çay?m?da demledim birazdan uçmaya ince ayarlar? yapmaya ba?lar?m de?meyin keyfime :) cannes tan dönü?te mutlaka bekliyorum bu?ra ile seni...

Erdinç
23-01-2010, 13:53
Ahmet hocam, kendi yapt???n paneller eminim çok daha verimli çal???yordur güzelde olmu?lar eline sa?l?k, dedi?im gibi ben bu konfigürasyonu fsx te denedim autopilot engage haric hepsi sorunsuz çal???yor, simulator bu aletleri joystick olarak görmedi?inden sorunu düzeltemiyorum fsu?pc ile ofsetleri nereye yaz?yor bilmiyorum, fs9 ile bugün deneyece?im, sevgiler...

aykuttun
03-02-2010, 09:31
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"> fs9 ile bugün deneyece?im, sevgiler...

<div align="right">Originally posted by Erdinç*-*23/01/2010*:* 12:53:38</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Merhaba Erdinç kaptan?m,
FS9'da dikkat edilmesi gereken küçük bir nokta var. FS çal??t?r?ld?ktan sonra daha uçak ve havaliman? seçmeden önce (fs9 ilk menü ekran?nda) ba?lat menüdeki, saitek alt?nda FS9 plug-in çal??t?r?l?yor.
Bu ?ekilde radio panelimi hemde PMDG 738 de problemsiz çal??t?rd?m. ?imdi multi panele niyetlendim ama PMDG ile çal??mas?n? kan?tlayan bir yaz? göremedim. Çal??mad??? söylentileri forumlarda geziyor. Deneyip tecrübenizi payla?abilirseniz san?r?m sanal havac?l??a ve ba?ta bana çok yard?mc? olursunuz.
Sevgi ve sayg?lar?mla,

mutluckaya
03-02-2010, 10:39
Buttkicker'? nereden ald?n ?

Erdinç
05-02-2010, 01:25
Sevgili Aykut,

PMDG ile henüz denemedim en yak?n zamanda deniyip bilgi vericem.

Konfigürasyon FS9 da %100 performansla hiç hatas?z çal???yor bilginize...
FSX te bir iki sorun ç?kar?yordu...

sevgiler

aykuttun
05-02-2010, 20:53
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Sevgili Aykut,

PMDG ile henüz denemedim en yak?n zamanda deniyip bilgi vericem.

Konfigürasyon FS9 da %100 performansla hiç hatas?z çal???yor bilginize...
FSX te bir iki sorun ç?kar?yordu...

sevgiler

<div align="right">Originally posted by Erdinç*-*05/02/2010*:* 00:25:41</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Te?ekkürler Erdinç. Fs9'da PMDG dahil radio panelin %100 çal??t???n? bende buradan duyuruyorum.
E?er multi panelde çal???yorsa çok güzel olacak. Multi paneli almak için testi etmeni sab?rs?zl?kla bekliyorum.
Selamlar, sevgiler...

Erdinç
13-02-2010, 02:26
Geçen cuumartesi sevgili Garo a?abey ve Bu?ra ile simülatörü test ettik tabi küçük ayar aksakl?klar? eydana geldi ama keyifler muhte?emdi :)

PMDG ile panellerin pekte uyula çal??t??? söylenemez, VFR amaçl? yap?lm?? olmalar?ndan kaynaklansa gerek. bilginize...

sevgiler...

aykuttun
13-02-2010, 09:08
Bilgilendirme için teşekkürler Erdinç kaptan?m. Bu bilgiyi hasretle bekliyordum. Haberi al?nca multi paneli almaktan vazgeçtim tabii. Biraz daha di?imizi s?k?p gerçek bir mcp elde etmek gerekli kaç???m?z yok.
Selamlar, sevgiler...

TC-BUG
13-02-2010, 16:11
Evet malesef PMDG de çal??mad?.Ama VFR da inan?lmaz keyifli.